Олимпиада

Віншуем пераможцаў алімпіяды:

16.03.2020

 

У адпаведнасці з выкананнем загада аддзела па адукацыі № 78 ад 28.02.2020 “Аб правядзенні ў 2019/2020 навучальным годзе раённай алімпіяды па вучэбным прадметам сярод вучняў ІV-VIIІ класаў, алімпіяды па прававым ведам, здароваму ладу жыцця” у перыяд з 09.03.2020 па 13.03.2020 праводзіўся першы этап  ўнутрышкольнай алімпіады па вучэбным прадметам сярод вучняў ІV-VIIІ класаў, алімпіяды па прававым ведам, здароваму ладу жыцця.

Алімпіяды прайшлі згодна графіка, зацверджанага дырэктарам школы. Вучні паказалі высокі, сярэдні і здавальняючы ўзроўні ведаў па ўсіх прадметах.

Віншуем пераможцаў алімпіяды:

- па беларускай мове і літаратуры: вучня IV класа Сямейка Максіма, вучаніцу VI “А” класа Вячорка Ілону, вучаніцу VII класа Петрусевіч Любоў;

па рускай мове і літаратуры: вучаніцу IV класа Мікуліч Аляксандру, вучаніцу VI “Б” класа Клімовіч Наталлю, вучаніцу VII класа Савонаву Аляксандру;

-па матэматыцы: вучаніцу IV класа Мікуліч Аляксандру, вучня VI “А” класа Новака Андрэя;

-па нямецкай мове: вучаніцу IV класа Курышка Марыю, вучня VII  класа Кудласевіча Ягора, вучаніцу VIII класа Халімончык Аліну;

-па біялогіі: вучаніцу VII класа Петрусевіч Любоў;

-па інфарматыцы: вучня VI “А” класа Леська Арцёма, вучня VII класа Козела Кірыла, вучня VIII класа Савонава Віктара;

-па гісторыі: вучаніцу VII класа Савонаву Аляксандру;

-па працоўным навучанні: вучаніцу VI “Б” класа Кудласевіч Кацярыну, вучня VIII класа Кудласевіча Івана;

-па здароваму ладу жыцця: вучня X класа Кудласевіча Артура;

-па прававым ведам: вучаніцу IX класа Леўкавец Валерыю, вучаніцу X класа Шаўчук Сняжану;

 

Пераможцы прымуць ўдзел у другім раённым этапе алімпіяды.

Жадаем вам поспехаў!

свернуть

Классы для участия в районной олимпиаде

07.03.2020

УТВЕРЖДЕНО

Приказ начальника отдела по образованию Столинского райисполкома

от 28.02.2020 № 78

 

Классы для участия в районной олимпиаде

 

Предмет

Класс для участия в районной олимпиаде

Дата проведения

Математика

IV, V, VI

30.03.2020

Информатика

VI, VII, VIII

01.04.2020

Биология

VII

30.03.2020

География

VII

01.04.2020

Русский язык и литература

IV, VI, VII

01.04.2020

Белорусский язык и литература

IV, VI, VII

30.03.2020

Английский язык

IV, VII, VIII

30.03.2020

Немецкий язык

IV, VII, VIII

30.03.2020

Французский язык

IV, VII, VIII

30.03.2020

История

VII, VIII

30.03.2020

Трудовое обучение (технический и обслуживающий труд)

VI, VII, VIII

30.03.2020

Правовые знания

IX, X

01.04.2020

ЗОЖ

VIII, X

01.04.2020

 

свернуть

Графік правядзення ўнутрышкольнай алімпіяды па вучэбным прадметам сярод вучняў IV-VIII класаў, па прававым ведам, здароваму ладу жыцця

07.03.2020

Графік правядзення

ўнутрышкольнай алімпіяды

па вучэбным прадметам сярод вучняў IV-VIII класаў, па прававым ведам, здароваму ладу жыцця

 

Дата

(час)

Прадмет

Склад журы

Адказны настаўнік

09.03. 2020

Геаграфія (VII )

Савонава А.В. – старшыня

Блоцкая К.А.; Міхлюк Т.Р;

Блоцкая Кацярына Аляксееўна

Матэматыка ( IV-VI )

Серадзіна А.Я.– старшыня

Мельнікава Г.А; Пыцель В.П; Каваль Т.В.

Мельнікава Ганна Адамаўна

Беларуская мова (IV, VI, VII)

Савонава К.І.-старшыня

Савонава А.В.; Сямейка Н.І.; Каваль Т.В.

Сямейка Ніна Іосіфаўна

10.03. 2020

Руская мова і літаратура (IV, VI, VII)

Савонава А.В.– старшыня

Клімовіч Т.А.; Курышка Л.У.;

Каваль Т.В.; Клімовіч Г.А.

Клімовіч Таццяна Андрэеўна

Нямецкая мова (IV, VII-VIII)

Серадзіна А.Я.- старшыня

Міхлюк Т.Р.; Вячорка В.М., Паўлючук Н.І.

Паўлючук Наталля Іванаўна

Асновы прававых ведаў (IX, X)

Савонава К.І- старшыня

Шпакевіч В.В.;

Наскевіч М.У.

Шпакевіч Вера Васільеўна

11.03.

2020

Інфарматыка (VI- VIII)

Серадзіна А.Я –старшыня

Гананайка Ф.Я.;

Пыцель В.П.

Гананайка Фёдар Яўгенавіч

     

Біялогія (VII)

 Савонава А.В. – старшыня

Кудласевіч В.А.; Міхлюк Т.Р;

Міхлюк Таццяна Рыгораўна

12.03.

2020

Здаровы лад жыцця (VIII, X )

Савонава А.В.-старшыня

Міхлюк Т.Р.; Кудласевіч В.А.

Міхлюк Таццяна Рыгораўна

Працоўнае навучанне (тэхнічная, абслугоўваючая праца)

Савонава К.І.-старшыня

Яраш Н.А.; Шчучка Я.І.

Яраш Наталля Адамаўна;

Шчучка Яўген Іванавіч

13.03.

2020

Гісторыя (VII)

Савонава А.В. – старшыня

Шчучка Л.В.; Наскевіч М.У;

Шчучка Людміла Васільеўна

 

Намеснік дырэктара  па вучэбнай рабоце:                                    А. В.Савонава

 

свернуть

Першы этап алімпіяды

16.11.2019
У адпаведнасці з выкананнем загада аддзела па адукацыі, № 332 ад 09.10.2019 “Аб правядзенні ў 2019/2020 навучальным годзе І і ІІ этапаў рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах” у перыяд з 01.11.2019 па 06.11.2019 праводзіўся першы этап рэспубліканскай алімпіяды па прадметах сярод вучняў VІІІ-ХІ класаў.
развернуть

У алімпіядах прынялі ўдзел 69 вучняў. Вучні паказалі высокі, сярэдні і здавальняючы ўзроўні ведаў па ўсіх прадметах.

Пераможцамі алімпіяды сталі:

· Па беларускай мове: вучаніца ІХ класа Мельнік Анастасія, вучаніцу Х класа Кудласевіч Ганну, вучаніцу ІХ класа Кудласевіч Яўгенію;

· Па рускай мове: вучаніца ІХ класа Вяргун Наталля, вучаніцу Х класа Кудласевіч Яўгенія;

· Па матэматыцы: вучаніца VІІІ класа Халімончык Аліна, вучань ІХ класа Пыцель Андрэй;

· Па біялогіі: вучаніца ІХ класа Леўкавец Валерыя, вучаніца Х класа Кудласевіч Ганна, вучаніца ХІ класа Дарошка Вераніка;

· Па фізіцы вучань ІХ класа Пыцель Андрэй;

· Па геаграфіі вучаніца Х класа Кудласевіч Ганна;

· Па нямецкай мове: вучаніца Х класа Клімовіч Алеся, вучаніца ХІ класа Гананайка Яніна ;

· Па хіміі вучаніца ІХ класа Леўкавец Валерыя ;

· Па гісторыі вучаніца ХІ класа Дарошка Вераніка;

· Па грамадазнаўству: вучаніца Х класа Комар Кацярына, вучань ХІ класа Кудласевіч Ягор;

· Па астраноміівучаніца ХІ класа Ярмакевіч Алёна;

· Па працоўным навучанні: вучаніца ІХ класа Шэўка Вераніка, вучань VІІІ класа Кудласевіч Іван;

· Па інфарматыцы вучань VІІ класа Кудласевіч Андрэй;

· Па фізічнай культуры і здароўі вучань ХІ класа Тарчыла Дзяніс;

Усе пераможцы будуць ўзнагароджаны дыпломамі на ўрачыстай лінейцы і ўключаны ў заяўку на ўдзел у другім этапе алімпіяды.

Жадаем вам далейшых поспехаў

свернуть

График проведения второго этапа республиканской олимпиады (по учреждениям образования)

28.12.2019

График проведения

второго этапа республиканской олимпиады

(по учреждениям образования)

 

СШ №2 г.Столина

22 - 23.11.2019

гимназия

29 - 30.11.2019

СШ №3 г.Столина

05 - 07.12.2019

Математика 23.11.

Химия  23.11.

История 23.11.

Физика 30.11.

Информатика 05.12

Астрономия 30.11.

География (07.12

Биология 30.11.

СШ №3 г.Столина

 

 

 

Испанский язык (06-07.12)

СШ №3 г.Столина

 

Английский язык (22 - 23.11)

Белорусский язык и литература  (22 - 23.11)

Обществоведение 30.11.

Французский язык (06-07.12)

СШ №3 г.Столина

Русския язык и литература (29 - 30.11)

Физическая культура и здоровье (06-07.12)

Немецкий язык (29 - 30.11)

Трудовое обучение(07.12)

(технический и обслуживающий)

 

 

Учебный предмет

Название тура

Время проведения

Дата проведения

Белорусский язык и литература

отзыв

10.00 – 14.00

22.11.2019

комплексная работа

10.00 – 13.00

23.11.2019

Русский язык и литература

отзыв

10.00 – 14.00

29.11.2019

комплексная работа

10.00 – 13.00

30.11.2019

Английский язык

письменная работа

10.00 – 13.00

22.11.2019

аудирование

говорение

с 10.00

23.11.2019

Немецкий язык

письменная работа

10.00 – 13.00

29.11.2019

аудирование

говорение

с10.00

30.11.2019

Математика

теоретический (8 кл.)

10.00 – 14.00

23.11.2019

теоретический (9,10,11 кл.)

10.00 – 15.00

23.11.2019

Физика

теоретический  + 1 практическая задача

10.00 – 15.00

30.11.2019

Астрономия

теоретический

10.00 – 15.00

30.11.2019

Информатика

практический

10.00 – 15.00

05.12.2019

Биология

теоретический

10.00 – 14.00

30.11.2019

Химия

теоретический

10.00 – 14.00

23.11.2019

История

теоретический

10.00 – 13.00

 

23.11.2019

 

выполнение тестов

Обществоведение

теоретический

10.00 – 13.00

30.11.2019

выполнение тестов

География

мультимедиа-тест

10.00 – 11.20

07.12.2019

 

теоретико-практический

11.30 – 14.30

Трудовое обучение

теоретический

10.00 – 12.00

07.12.2019

 

практический

12.30 – 15.30

Французский язык Испанский язык

письменная работа

10.00 – 13.00

06.12.2019

аудирование

говорение

с 10.00

07.12.2019

Физическая культура и здоровье

теоретический

09.00 – 12.00

06.12.2019

 

плавание

после окончания теоретического тура

тестирование по общей физической подготовке

 

игровые виды спорта

с 9.00

после окончания тестирования по общей физической подготовке

07.12.2019

свернуть