Полезные каникулы

Планаванне мерапрыемстваў

 на перыяд  вясенніх канікул

 з 29.03 па 03.04.2021

№ п/п

Дата правядзення

Час і месца правядзення

Мерапрыемства

Клас

Адказны настаўнік

Мерапрыемствы для 1-4 класаў згодна плана работы вясенняга аздараўленчага лагера “Усмешка”

1

29.03-03.04

Бібліятэка

Тыдзень дзіцячай і юнацкай кнігі (згодна плана)

1-11

Дзеніскавец Л.В.

2

29.03

панядзелак

 

10.00 – 10.35

каб. ням. мовы

Аб’яднанне па інтарэсам “Займальная нямецкая мова”

3,4

Міхлюк С.В.

3

10.00 -10.40 каб. прафарыентацыі

Аб’яднанне па інтарэсам “Сузор’е”

9

Клімовіч Т.А.

4

10.00 -10.40

Каб. геаграфіі

Квэст-гульня “Выконвай ПДР”

6

Блоцкая К.А.

5

10.30 – 11.10

вуліца

Спартландыя “Мы любім спорт!”

7

Пацук А.М.

6

10.00 – 10.40

каб. матэматыкі

Інтэлектуальны марафон “Сіла народа ў адзінстве народа”

8

Сямейка Н.І.

7

30.03

аўторак

10.00 – 11.00

в. Талмачава

 

Акцыя па добраўпарад-каванні помніка воінам-аднавяскоўцам у в. Талмачава

9

Клімовіч Т.А.

8

11.30 – 12.10

каб. геаграфіі

Марафон добрых спраў “Дапамажы тым, хто побач”

5

Шчучка Л.В.

9

10.00 – 10.40

каб. матэматыкі

Аб’яднанне па інтарэсам “Цудоўныя пальчыкі”

1,2

Каваль Т.В.

10

 

10.00 -10.40

Спартландыя “За здароўем”.

5,6

Коваль С.А.

11

10.00 -10.40

каб. прафарыент.

Аб’яднанне па інтарэсам “Душы цудоўныя парывы”

7

Клімовіч Г.А.

12

31.03

серада

11.00 – 12.00

Вуліца

 

 

Акцыя па добраўпарадка-ванні тэрыторыі школы

10

Пыцель В.В.

13

10.00 -10.40

каб. прафарыен.

Конкурсна-гульнявая праграма “Давайце сябраваць”

7

Наскевіч М.У.

14

10.00 -11.00

Спартыўныя спаборніцтвы “Самы лоўкі, самы хуткі”

8,9

Пацук А.М.

15

11.00 -12.00

каб. матэматыкі

Дыскатэка “Мы выбіраем ЗЛЖ”

6

Шпакевіч В.В.

16

01.04.

чацвер

11.00 -12.00

спарт. пляцоўка

Спаборніцтвы па футболу

10,11

Коваль С.А.

17

10.00 – 10.40

каб. матэматыкі

Інтэлектуальны турнір “Зберагом прыроду”

7 “А”

 

Курышка Л.У.

 

18

11.00 -11.40

каб. фізікі

Конкурсна-забаўляльная праграма “Дзень гумару”

9

Клімовіч Т.А.

19

10.00 -10.35

каб. пач. класаў

Аб’яднанне па інтарэсам “Папяровы калейдаскоп”.

1,2

Новак В.А.

20

10.00 – 10.40

каб. інфарматыкі

Аб’яднанне па інтарэсам “Юны інфарматык”

6

Гананайка Ф.Я.

21

02.04

пятніца

10.00 -10.35

каб. геаграфіі

Круглы стол “Беларусь і Расія – дзве сястры”

11

Кудласевіч С.А.

22

10.00 - 10.40

каб. прафары-ентацыі

Акцыя “Будуй, стварай у імя будучага”

7 “Б”

Клімовіч Г.А.

23

9.00 -12.00

бібліятэка

Тэматычная выстава “Гісторыя дзяржаўных сімвалаў”

8, 9

Дзеніскавец Л.В.

24

10.00 -10.40

бібліятэка

Аб’яднанне па інтарэсам “Юны бібліятэкар”

5,6

Дзеніскавец Л.В.

                                                                                      

Планаванне мерапрыемстваў

 на перыяд  зімовых канікул

 з 28.12.2020 па 08.01.2021

№ п/п

Дата правядзення

Час і месца правядзення

Мерапрыемства

Клас

Адказны настаўнік

1

28.12

панядзелак

 

10.00 - 11.00 Каб. гісторыі

Свята “Новы Год”

5

Шчучка Л.В.

Шпакевіч В.В.

2

10.40 - 11.40 Каб. геаграфіі

Свята “Новы Год”

6

Блоцкая К.А.

Шпакевіч В.В.

3

11.20 - 12.20 Каб. матэматыкі

Свята “Новы Год”

7 “А”

Курышка Л.У.

Шпакевіч В.В.

4

12.00 - 13.00 Каб. прафарыентацыі

Свята “Новы Год”

7 “Б”

Клімовіч Г.А.

Шпакевіч В.В.

5

18.00 - 19.00

Каб. бел. мовы і літ.

Свята “Новы Год”

8

Сямейка Н.І.

Савонава К.І.

6

19.00 - 20.00 Каб. рус. мовы і літ.

Свята “Новы Год”

9

Клімовіч Т.А.

Савонава К.І.

7

18.00 - 19.00 Каб. хіміі

Свята “Новы Год”

10

Пыцель В.В.

Савонава К.І.

8

19.00 - 20.00 Каб. фізікі

Свята “Новы Год”

11

Кудласевіч С.А.

Савонава К.І.

9

11.00 – 11.35

каб. ням. мовы

Аб’яднанне па інтарэсам “Папя-ровы калейдаскоп”

1,2

Новак В.А.

10

10.00 -10.35

каб. ням. мовы

Аб’яднанне па інтарэсам “Займаль-ная нямецкая мова”

3,4

Міхлюк С.В.

11

10.00 -10.40 каб. рус.мовы

Аб’яднанне па інтарэсам “Сузор’е”.

9

Клімовіч Т.А.

12

29.12

аўторак

10.00 – 11.00

каб. бел. мовы

Трэнінгавы занятак “Формула поспеху”

педагогі

Наскевіч М.У.

13

11.00 – 12.00

Спартыўныя гульні “Валейбол”

11

Пацук А.М.

14

10.00 -10.40

каб. прафарыентацыі

Аб’яднанне па інтарэсам “Душы цудоўныя парывы”

7

Клімовіч Г.А.

15

 

30.12

серада

10.00 – 10.35

каб. пач. класаў

КТС “Майстэрня Дзеда Мароза. Выраб навагодніх цацак”

1

Каваль Т.В.

17

11.00 – 11.40

каб. гісторыі

Інтэлектуальная віктарына “Новы Год у розных краінах”

5

 

Шчучка Л.В.

 

18

11.30 – 12.10

каб. бел. мовы

Конкурсна-гульнявая праграма “Калядныя святкі”

8

Сямейка Н.І.

13

31.12

чацвер

10.00 -10.40

каб. гісторыі

Забаўляльная праграма “Новы год у коле сяброў”

4

Шпакевіч В.В.

14

10.00  -10.40

бібліятэка

КТС “Майстэрня Дзеда Мароза”

5

Дзеніскавец Л.В.

15

11.00 -11.40

каб. гісторыі

Аб’яднанне па інтарэсам “Роўны навучае роўнага”

9, 10

Шпакевіч В.В.

16

10.00 -10.35

каб. пач. класаў

Аб’яднанне па інта-рэсам “Цудоўныя пальчыкі”

1,2

Каваль Т.В.

17

11.00 – 11.40

каб. інфарматыкі

Аб’яднанне па інтарэсам “Юны інфарматык”

6

Гананайка Ф.Я.

18

04.01

панядзелак

10.00 -10.35

каб. ням. мовы

КТС “Цуды напярэдадні Каляд”

2

Новак В.А.

19

11.00 - 11.40

каб. геаграфіі

“Пасядзелкі напярэдадні Каляд” (круглы стол)

6

Блоцкая К.А.

20

11.00 – 11.35

каб. ням. мовы

Аб’яднанне па інтарэсам “Папя-ровы калейдаскоп”

1,2

Новак В.А.

21

10.00 -10.35

каб. ням. мовы

Аб’яднанне па інтарэсам “Займаль-ная нямецкая мова”

3,4

Міхлюк С.В.

22

10.00 -10.40

каб. рус.мовы

Аб’яднанне па інтарэсам “Сузор’е”.

9

Клімовіч Т.А.

23

11.00 -11.40

каб. рус.мовы

Інтэлектуальная гульня “Навагодні эрудыт”

9

Клімовіч Т.А.

24

05.01

аўторак

10.00 – 10.35 каб. ням. мовы

КТС “Снежная казка”

3

Карпцова Г.І.

25

11.00 -11.40

каб. матэматыкі

Круглы стол “Традыцыі на Каляды”

7 “А”

Курышка Л.У.

26

10.00 -10.40

каб. прафарыентацыі

Аб’яднанне па інтарэсам “Душы цудоўныя парывы”

7

Клімовіч Г.А.

27

11.00 -11.40

каб. хіміі

Конкурсная праграма “Дарыце свята адзін аднаму”

10

Пыцель В.В.

28

06.01

серада

10.00 -10.35

каб. гісторыі

Віктарына “Зімушка – зіма”

4

Ракавец А.А.

29

10.30 – 11.10

каб. прафарыентацыі

Завочнае падарожжа “На Каляды да суседзяў”

7 “Б”

Клімовіч Г.А.

30

11.00 -11.40

каб. фізікі

Інтэлектуальны марафон “Традыцыі навагодніх свят розных краін”

11

Кудласевіч С.А.

31

08.01.

пятніца

11.00 -11.40

Спартыўныя гульні (Лыжныя гонкі)

10

Коваль С.А.

32

10.00 -10.35

каб. ням. мовы

Свята “Пасядзелкі на Ражджаство”

3

Савонава  К.І.

33

10.00 -10.40

бібліятэка

Аб’яднане па інтарэсам “Юны бібліятэкар”

5,6

Дзеніскавец Л.В.

 

Учение – это свет, дающий каждому человеку уверенность в своих действиях и поступках. Приобрести эту уверенность помогает школа. Здесь ребенок учится жить, радоваться, принимать важные решения, выражать свои чувства. Каникулы в школе тоже нужно проводить с пользой. Поэтому во время осенних каникул классный руководитель 9 класса Климович Т.А. провел интересный и очень полезный тренинг «Добьемся успеха». Живительным воздухом для огонька жажды знаний является успех ребёнка в учении, только гордое осознание и переживание той мысли, что я делаю шаг вперед, поднимаюсь по крутой тропинке познания.

С учениками начальных классов был организован поход по окрестностям агрогородка Коротичи.

Планаванне мерапрыемстваў

 на перыяд  восеньскіх канікул

 з 02.11 па 06.11.2020

№ п/п

Дата правядзення

Час і месца правядзення

Мерапрыемства

Клас

Адказны настаўнік

1

02.11

панядзелак

 

10.00 -10.35

каб. пач. класаў

Конкурсна-гульнявая  праграма “Шчаслівы выпадак”.

1

Каваль Т.В.

2

11.00 – 11.35

каб. ням. мовы

Аб’яднанне па інтарэсам “Папяровы калейдаскоп”

1,2

Новак В.А.

3

10.00 -10.40 каб. рус.мовы

Аб’яднанне па інтарэсам “Сузор’е”.

9

Клімовіч Т.А.

4

10.30 – 11.10

спарт зала

Спартландыя “Мы любім спорт!”

5

Пацук А.М.

5

10.00 – 10.40

каб. бел. мовы

Гадзіна паэзіі да юбілей-ных дат пісьменнікаў.

8

Сямейка Н.І.

6

03.11

аўторак

10.00 – 10.35

каб. ням. мовы

Квэст-гульня “Падарожжа ў горад бяспекі”.

2

Новак В.А.

7

11.30 – 12.10

каб. геаграфіі

“Азбука этыкету”.

6

Блоцкая К.А.

8

10.00 – 10.40

каб. рус. мовы

Трэнінгавы занятак “Даможамся поспеху”.

9

Клімовіч Т.А.

9

10.00 -10.40

каб. прафарыентацыі

Аб’яднанне па інтарэсам “Душы цудоўныя парывы”

7

Клімовіч Г.А.

10

 

04.11

серада

11.00 – 11.35

каб. ням. мовы

Гульня э элементамі ПДР “Лабірынт”.

3

Карпцова Г.І.

11

10.00 – 10.40

каб. матэматыкі

Экалагічнае падарожжа “Сцяжынкі восені”.

7 “А”

 

Курышка Л.У.

 

12

10.00 – 10.40

каб. хіміі

Інтэлектуальна-пазнавальны турнір “Слоўная перастрэлка”

10

Пыцель В.В.

13

05.11 чацвер

12.00 -12.35

каб. гісторыі

Дыскатэка “Мы выбіраем ЗЛЖ”.

3

Савонава К.І.

14

10.00  -10.40

бібліятэка

КТС “Восеньскія матывы”.

5

Дзеніскавец Л.В.

15

11.00 -11.40

каб. фізікі

Інтэлектуальны марафон “Эстафета ведаў”.

11

Кудласевіч С.А.

16

10.00 -10.35

каб. пач. класаў

Аб’яднанне па інтарэсам “Цудоўныя пальчыкі”.

1,2

Каваль Т.В.

17

10.00 – 10.40

каб. інфарматыкі

Аб’яднанне па інтарэсам “Юны інфарматык”.

6

Гананайка Ф.Я.

18

06.11

пятніца

10.00 -10.35

каб. гісторыі

Конкурсна-гульнявая праграма “Я і прырода”.

4

Ракавец А.А.

19

10.00 - 10.40

каб. прафары-ентацыі

“Будзь сябрам кожнаму ў свеце” (да сусветнага  дня ведаў за мір і развіццё)

7 “Б”

Клімовіч Г.А.

20

11.00 -12.00

спарт. пляцоўка

Спартыўныя спаборніцтвы  па футболу.

10

Пацук А.М.

21

10.00 -10.40

бібліятэка

Аб’яднанне па інтарэсам “Юны бібліятэкар”.

5,6

Дзеніскавец Л.В.